top of page

Latvijas IT klasteris ir aizsācis ITS Latvia iniciatīvas veidošanu

Latvijas IT klasteris ir uzsācis darbu pie ITS Latvia (Inteliģentās transporta sistēmas) kopienas izveides ar mērķi kļūt par sadarbības platformu publiskajam, privātajam, pētniecības un uzņēmējdarbības sektoram viedā transporta un loģisitikas jomā.


Iniciatīvas realizēšana aizsākās jau aizgājušā gada septembrī, kad Rīgā viesojās ITS Estonia delegācija. Šī pasākuma laikā tika iepazīstinātas valsts iestādes ar uzņēmumiem, uzsverot šī brīža izaicinājumus un potenciālas nāktones sadarbības iespējas ITS jomā.

Turpinot iepazīstināt valsts sektora pārstāvjus ar Latvijas uzņēmējiem, šī gada 20. aprīlī, organizējām pirmo ITS Latvia kopienas veidošanas pasākumu.


Pasākumā piedalījās Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas aviācijas departaments, autoceļu infrastruktūras departaments, sabiedriskā transporta pakalpojumu departaments, dzelzceļa politikas un infrastruktūras departaments, jūrlietu departaments, sakaru departaments un transporta loģistikas un starptautiskās sadarbības koordinācijas departaments. Departamentu pārstāvji iepazīstināja ar šī brīža aktualitātēm, jau iesāktajiem darbiem, projektiem, kā arī norādīja uz konkrētām vietām, kurās ar savām komponentēm varētu iesaistīties Latvijas IT nozares uzņēmumi. Arī mūsu biedru uzņēmumiem un citiem nozares pārstāvjiem tika dots vārds, lai iepazīstinātu ar savu uzņēmumu, tā sasniegumiem un piedāvātajām iespējām. Šāda veida pasākumi ir lieliski kopienas veidošanai - iepazīt vienam otru, apzināt potenciālos risinājumus un sadarbības iespējas, kā arī ģenerēt jaunas idejas, lai ITS infrastruktūra Latvijā piedzīvotu pozitīvas pārmaiņas.Latvijas IT klasteris ir izvirzījis vairākus mērķus iniciatīvas ITS Latvia ietvaros. Jau iepriekš minēto kopienas izveidi un kļūt par sadarbības platformu, vēlamies arī veicināt starptautisko sadarbību, dalīties ar zināšanām par nākotnes tendencēm un inovatīvām tehnoloģijām. Šobrīd jau ir iesniegti divi projekti ITS jomā, kā arī dalība EDIC projektā sniegs lielu pienesumu mērķu realizēšanai. Vēlamies, lai Latvijas vārds tiek atzīmēts arī Eiropas ITS kartē.


Ja arī Tavam uzņēmumam ir interese iesaistīties ITS Latvia iniciatīvā - seko līdzi informācijai un tiekamies citos pasākumos drīzumā!Pasākums notika Latvijas IT klastera projekta "Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana" ietvaros (projekta Nr. 3.2.1.1/16/A/004) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.

Comments


Join our miling list! Don't miss other exciting stories!

bottom of page