top of page

Tirdzniecības misija uz Dubaiju; Nacionālā Latvijas diena EXPO 2020

Novembrī tika aizvadīta jau otrā tirdzniecības misija uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kurā devās seši Latvijas IT klastera biedru uzņēmumi: AdvanGrid, Engine Reader, Intelligent Systems, kuri jau uzsākuši savus pirmos pilotprojektus, uzņēmums Flex.bi - Flexible Business Intelligence, kurš piesaistījis ADDA (Abu Dhabi Digital Authority) interesi. Savukārt, Abu Dabī osta, kas ir reģiona galvenais loģistikas, rūpniecības un tirdzniecības veicinātājs, ir izrādījusi interesi par Squalio piedāvātajiem pakalpojumiem.


Kā atzīst Ira Raciņa, Latvijas IT klastera starptautisko sadarbību un eksporta projektu vadītāja, šādu tirdzniecības misiju veiksmes faktora pamatā ir kopdarbs.

"Uzkrājot pieredzi vairāku gadu garumā, klasterī esam sapratuši, ka pirms šādām vizītēm ir jāveic nopietns mājasdarbs. Proti, uzņēmumiem mērķa valstī ir jāizpēta savi potenciālie klienti, ar kuriem viņi vēlētos nākotnē veidot sadarbību. Nākot pretī šī procesa atvieglošanai, aicinām savu biedru uzņēmumus izmantot klastera sniegtās iespējas – noalgot konkrētās valsts ekspertus vai biznesa konsultantus, kā arī veiksmīgākai komunikācijai piedāvājam uzņēmumiem izmantot mūsu kanālus un kontaktus."

Ar mūsu biedru uzņēmumu veiksmes stāstiem AAE iespējams iepazīties ŠEIT.


Šī brauciena ietvaros uzņēmumiem bija iespēja 27. novembrī apmeklēt Dubaijā notiekošo Latvijas Nacionālo dienu, kura sniedza iespēju aizvadīt neformālas tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu un ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu. Paralēli svinībām tika aizvadīts AAE un Latvijas biznesa forums, kurā piedalījās abu valstu pārstāvji ar mēŗķi stiprināt šo valstu tirdzniecības attiecības. Foruma laikā norisinājās paneļdiskusija, kurā piedalījās biedru uzņēmuma Squalio pārstāvis Artūrs Pielēns-Pelēns stāstot par IKT paātrinājumu rūpniecībā un to, kādi ir šī paātrinājuma plusi un mīnusi.
Tirdzniecības misija notika projekta “Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana” ietvaros (projekta Nr.3.2.1.1./16/A/004).Comments


Join our miling list! Don't miss other exciting stories!

bottom of page