top of page

Labbūtība, ilgtspējība un zaļā domāšana darba vidē

Latvijas IT klasteris 19. maijā organizēja tiešsaistes pasākumu “HR brokastis: labbūtība, ilgtspēja un zaļā domāšana darba vidē”.


Nav noslēpums, ka dzīvojam pārmaiņu laikmetā, taču svarīgākais nemainās - Cilvēkresurss ir sākumpunkts jebkurai veiksmīgai uzņēmuma stratēģijai. Lai uzzinātu par aktualitātēm, jaunākajiem pētījumiem un smeltos iedvesmu uzņēmuma ilgstpējas veicināšanai, Latvijas IT klasteris 19. maijā organizēja tiešsaistes pasākumu “HR brokastis: labbūtība, ilgtspēja un zaļā domāšana darba vidē”. Ar mērķi paaugstināt pasākuma dalībnieku kompetenci par ilgtspējīgu attīstību, skarot arī vides un klimata pārmaiņu tēmu.


20. maijā tiek atzīmēta starptautiskā personālvadības diena, tādēļ ar lielu prieku pasākumu atklāja Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētājas vietniece Gundega Dambe, kura savā prezentācijā iepazīstināja ar labbūtību kā vienu no būtiskākajiem uzņēmuma ilgstpējas nosacījumiem. “Labbūtības jautājumi ir nepārvērtājami. Daudzi pētījumi pierāda, ka laimīgs cilvēks ir daudz produktīvāks un spēj uzņēmumam sniegt krietni lielāku pievienoto vērtību. Lai sekmētu uzņēmuma efektivitātes un rezultātu uzlabošanos, ne vienmēr ir jāsāk ar lielām un globālām lietām, jāsāk ir ar rūpēm par cilvēku, savu darbinieku,” uzsver G.Dambe. Turpinot ar sešiem psiholoģiskajiem elementiem, kas ievērojami spēj uzlabot darba kvalitāti un sniegt laimes sajūtu – pozitīvas emocijas, iesaiste, attiecības, jēga, sasniegumi, un veselība.


HR brokastīs ar prezentāciju par komunikācijas labajām praksēm piedalijās arī Kristīne Nagle, Impact House dibinātāja un ilgtspējas konsultante. Viņa prezentācijā aktualizēja ilgtspējas potenciālu veicināt biznesa attīstību - aptaujas liecina, ka darbinieki arvien vairāk izvēlas strādāt ilgtspējīgos uzņēmumos, pircēji dod priekšroku dabai draudzīgiem produktiem, savukārt investori ilgtspējīgus uzņēmumus uzskata par mazāk riskantiem. Ilgtspējas veiksmīgumu ietekmē gan uzņēmuma ambīciju līmenis, gan arī ilgtspējas komunikācija. "Svarīgi ilgtspēju komunicēt godīgi. Lai cik grūti to mārketinga komandai ir pieņemt, šī ir tā tēma, kurā var atzīt - Rīga vēl nav gatava," komentē Kristīne Nagle. Prezentācijā tika iezīmēts arī faktu un skaitļu svarīgums ilgtspējas komunikācijā - tie ir kā atslēga uz uzticamības veidošanu un noturēšanu.


Noslēdzot pasākumu, ar uzņēmuma BITE veiksmīgo piemēru, kā ar maziem soļiem iespējams uzņēmumā veikt ievērojamas izmaiņas gan darba vidē, gan darbinieku domāšanā attiecībā uz zaļāku dzīves veidu, uzstājās Laura Pļavniece, uzņēmuma Bite Klimata kontroles attīstības projektu vadītāja. “Viena no mūsu uzņēmuma vērtībām ir radošums. Saskaroties ar dažādiem izaicinājumiem vai ieviešot jaunumus uzņēmumā, ar humoru un smaidu cenšamies ideju ‘pārdot’ saviem darbiniekiem,” stāsta Laura. “Esam BITES birojos uzsākuši ieviest 100% atkritumu šķirošanas iespēju. Darbiniekus, pēc ierobežojumu atcelšanas, zem ofisu galdiem vairs nesagaidīs mazās, melnās miskastītes, bet gan zīmīte “šķirot atkritumus ir vienkārši, ar #kopāspēks vēl vienkāršāk!” Mūsu devīze kopāspēks strādā, jo uzņēmumā valda absolūta vienlīdzība. Visas pārmaiņas, kuras ieviešam uzņēmumā skar visu amatu darbiniekus,” teic Laura Pļavniece, uzsverot to kā uzņēmuma veiksmes faktoru.


Pasākums rīkots projekta “Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšanā” ietvaros (projekta nr. 3.2.1.1/16/A/004).



Join our miling list! Don't miss other exciting stories!

bottom of page