top of page

Tirdzniecības misija uz Gruziju

GRUZIJA - ceļā uz digitāli nobriedušu valsti, pieņemot jaunas idejas, tehnoloģijas un produktus, kas palīdz stiprināt zināšanu izplatīšanu dažādās nozarēs.


Projekta AUMENTA ietvaros šī gada aprīlī tika organizēta tirdzniecības misija uz projekta mērķa valsti – Gruziju. Misijas mērķis ir dot iespēju Latvijas IT uzņēmumiem iepazīt valsts biznesa kultūru, piesaistīt jaunu sadarbības partneru uzmanību un attīstīt dažādas sadarbības iespējas, piesaistot vietējo tirgus ekspertus.


Tirdzniecības misijā devās 5 Latvijas IT klastera biedri, kuri piedalījās jau iepriekš, 2021.gada rudenī, notikušā Gruzijas tirgus izpētē, kuras ietvaros jau tika noturētas arī pirmās tikšanās.

Trīs dienu vizītē uzņēmumiem bija iespēja tikties ar Ingrīdu Lavenci, Latvijas vēstnieci Gruzijā, kura dalījās pieredzē par Gruzijas ekonomisko situāciju un plašāk iepazīstināja ar finanšu un banku sektoru, kas ir šobrīd valstī visstraujāk attīstību piedzīvojošais sektors. IT klastera delegācija piedalījās Gruzijas IT klastera organizētā pasākumā, kurā uzstājās Enterprise Georgia un Gruzijas Inovāciju un Tehnoloģiju aģentūra GITA (Georgian Agency for Innovation and Technology’s). Pēc pasākuma Latvijas delegātiem bija iespēja aprunātiem ar Gruzijas IT uzņēmumiem, kas arī piedalījās pasākumā. Vērtīga tikšanās notika ar Gruzijas Tehnoloģiju pārvaldi (Georgia Technology Authority), kas ir valstī atbildīgā aģentūra par visiem valsts ieviestajiem digitālajiem risinājumiem, kā arī šī aģentūra organize dažādu digitālo risinājumu izstrādi ministriju padotajām iestādēm.


Par pieredzi kā uzņēmumam SQUALIO veicās Gruzijā stāsta Linda Krasavina, SQUALIO partnerattiecību vadītāja:


“Gruzijā Squalio iepriekš bija diezgan atpazīstams brends, kas bija saistīts ar licencēšanas biznesu. Nesen darbība tur tika pārtraukta, tāpēc, var teikt, ka šis brauciens bija mūsu mēģinājums atkārtoti iesoļot tirgū, bet jau ar savādāku piedāvājumu tirgum. Mēs bijām patīkami pārsteigti, ka tieši jaunajam Squalio piedāvājumam programmatūras pārvaldības jomā tirgus ir gatavs – esam atgriezušies īstajā brīdī, lai mūs uzklausītu. Gruzijā esam nostipirinājuši attiecības ar vietējiem partneriem, kas mums sniedz iespēju nodrošināt kvalitatīvu piekļuvi pie vietējiem uzņēmumiem, kuriem mūsu pakalpojums būs vērtīgs,” stāsta Linda. “Squalio specializējas programmatūras pārvaldības risinājumos, kas tiek pielāgoti katram uzņēmumam, atkarībā no tā digitalizā:cijas brieduma. Gruzijā uzņēmumi ir jau nonākuši tajā stadijā, kad attīstība ir tik krasa, ka IT departamenti netiek līdzi, attiecīgi, Squalio piedāvātie risinājumi, lai spētu kontrolēt un optimizēt IT resursus/izmaksas ir tieši laikā.”

Par uzņēmumu Engine Reader un Intelligent Systems pieredzi tirdzniecības misijas braucienā uz Gruziju dalās Dita Rītiņa, Engine Reader eksporta projektu vadītāja:

“Pateicoties IT klastera organizētajai tirdzniecības misijai Engine Reader un Intelligent Systems bija iespēja klātienē tikties ar uzņēmumiem, kurus saista ideja jaunāko tehnoloģiju izmantošanā celtniecības tehnikas, kā arī autoparku pārvaldībā. Brauciens ļāva gūt plašāku izpratni par esošo tirgus situāciju un tajā pieejamajiem risinājumiem. Tā kā mūsu piedāvājums ir tehnoloģiski advancētāks un var nodrošināt lielāku izmaksu samazinājumu uzņēmumiem, bija vērojama pozitīva interese. Brauciena rezultātā sagaidāms nodibināt vismaz vienu sadarbību, lai tālāk virzītu mūsu produktus Gruzijas, kā arī blakus esošo valstu tirgos."

Latvijas IT klastera delegācija tiekoties ar Ingrīdu Lavenci, Latvijas vēstnieci Gruzijā.


Σχόλια


Join our miling list! Don't miss other exciting stories!

bottom of page