top of page

Latvijas IKT nozares atalgojuma pētījuma 2020 prezentācija

Latvijas IT klasteris un Fontes Vadības konsultācijas, sadarbojoties jau vairākus gadus pēc kārtas, online vidē, prezentēja Latvijas IKT nozares atalgojuma pētījuma rezultātus. To mērķis ir iepazīstināt ar aktuālo informāciju nozares darbaspēka atalgojumā un produktivitātes veicināšanā darba vietā.

Pētījumā piedalījās 84 organizācijas jeb 11 966 dalībnieki.

Par tendencēm, vidējiem rādītājiem un salīdzinājumiem atalgojuma sfērā starp dzimumu un dažādu vecumu cilvēkiem stāstīja Jevgeņija Puzina (Fontes konsultante, IKT nozares atalgojuma pētījuma vadītāja) un Anta Praņēviča (Fontes pētījumu grupas vadītāja).


Prezentācijas laikā atklājās daudzi interesanti fakti, piemēram, neskatoties uz vīrusa Covid-19 ietekmi, atalgojums IKT sfērā 2020. gadā, salīdzinot ar 2019. gadu, ir palielinājies. Atalgojums vienam cilvēkam, dzīvojot Rīgā, lai sevi varētu nodrošināt ar ikdienai nepieciešamo, ir 1230 Eur bruto, ārkārtas situācijā tie būtu 1102 Eur. Prezentācijas laikā tika atklāts ieskats salīdzinājumā starp dzimumu algām, vīriešu algas visās pozīcijās ir par 3,3% lielākas nekā sieviešu algas, līdzīgās darba pozīcijās tās ir par 2,9% lielākas. Bez atalgojuma apskates, Fontes pētījumā tika atklāti arī šī brīža aktuālākie un motivējošākie bonusi darba vietās, kādas programmēšanas programmas ierindojas topa virspusē kā vislabāk apmaksātās un kuras ieņem pēdējo pozīciju, kā arī cita interesanta un vērtīga informācija gan darba devējiem, gan ņēmējiem.


Prezentācija organizēta Latvijas IT klastera projekta "Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana" ietvaros (projekta Nr. 3.2.1.1/16/A/004) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.


Comments


Join our miling list! Don't miss other exciting stories!

bottom of page