top of page

Inteliģento transporta sistēmu (ITS) kongress Hamburgā

No 11. – 15. oktobrim Hamburgā norisinājās ITS Pasaules Kongress (ITS World Congress). Tas ir viens no lielākajiem pasākumiem, jeb ikgadējie ITS nozares svētki, kas koncentrējas uz viedo mobilitāti un transporta digitalizāciju. Iespēju apmeklēt kongresu klātienē izmantoja trīs Latvijas IT klastera biedri: WeAreDots, Intelligent Systems un MAK IT.


Edgars Starķis, WeAreDots pārstāvis, atzīst, ka apmeklējot šo pasākumu pārņēma īpašas emocijas, jo pēc pusotra gada, kas pavadīts tikai ar skatu pret datora ekrānu, bija patiesi patīkami tikties klātienē ar sadarbības partneriem, konsultantiem un klientiem.

"Tikšanās klātienē attaisnojās ar 10 jauniem kontaktiem, ar kuriem turpinām aktīvu komunikāciju," atzīst Edgars Starķis.

Pasākuma laikā īpaši tika uzsvērta ITS nozīme pilsētvidē un reģionos. Pasākums notika hibrīda formātā, gan ar iespēju apmeklēt to klātienē, gan pieslēgties pasākumam attālināti. Pulcējot nozares ekspertus, politikas veidotājus un pārstāvjus, kongresa laikā tika prezentēti jaunākie sasniegumi. Būtiska pasākuma daļa bija plašā izstāde, kurā bija apskatāmi dažādu pasaules valstu uzņēmēju stendi, kuros tika demonstrēti jaunāko tehnoloģiju sasniegumi ITS jomā, kā arī tā bija lieliska vieta, kur apmainīties ar kontaktiem un sākt veidot jaunas sadarbības, prezentēt sevi un uzņēmuma izstrādātos risinājumus, kā arī noturēt iepriekš sarunātas tikšanās.

"Konferences ietvaros, 3 dienu garumā, apmeklējot izstādi, ieguvām padziļinātu ieskatu par mobilitātes un transporta jomu inovācijām, aktualitātēm un tendencēm. Piedalījāmies tīklošanās pasākumā, aizvadījām vairākas pārrunu sesijas ar pārstāvjiem no Zviedrijas, Igaunijas un Slovēnijas. Kopumā izstāde iedeva iespēju noformulēt tirgus attīstības iespējas un identificēt riskus, kurus noteikti ņemsim vērā, plānojot mūsu eksporta aktivitātes," atzīst Olga Ļesņikoviča-Riņķe, MAK IT produktu pārdošanas vadītāja.

Kongresā, projekta eMEsai ietvaros, piedalījās Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas delegācijas ar fokusu uz inteliģentajām transporta sistēmām (ITS). Pasākuma ietvaros Nordic ITS stendā, kurā tika pārstāvētas Ziemeļvalstu ITS organizācijas, delegāciju valstu uzņēmumu vidū notika tīklošanās un jaunu ideju apmaiņa.


Hamburgas ITS kongress ir lieliska platforma ieinteresētajām pusēm, kur tikties ar nozares ietekmētājiem, lai iedvesmotos jaunām idejām un iniciatīvām, kā arī svarīgākais – dibinātu jaunus kontaktus un veicinātu savu uzņēmējdarbību, piedaloties dažādās aktivitātēs.

コメント


Join our miling list! Don't miss other exciting stories!

bottom of page