top of page

IKT nozare Expo 2017 Astanā stiprina sadarbību ar Kazahstānu

Noslēdzot dalību Expo 2017 Astanā, Kazahstānā, Latvijas paviljonā 7.septembrī notika forums, kas veltīts informāciju un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozarei, kuru noslēdzot tika parakstīts sadarbības memorands starp trīs valstīm – Latviju, Zviedriju un Kazahstānu.

Forumu, kuru apmeklēja vairāk nekā 50 cilvēku, atklāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, kurš pauda to, ka izveidojusies laba sadarbība starp Latviju un Kazahstānu, izsakot vēlmi dalīties ar mūsu pieredzi IT jomā valsts pārvaldē. Savukārt Kazahstānas Republikas IKT ministra vietnieks Kairats Balikbaevs uzrunā norādīja, ka Kazastāna virzās uz proaktīvu saziņu ar iedzīvotājiem, domājot par to, ka viņiem ir nevis jāiet pie valsts, bet gan pretēji, tādējādi nodrošinot augstu kvalitāti un standartus.

Pēc svinīgās foruma atklāšanas ar prezentāciju uzstājas Latvijas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Podgrebņaks, kurš pastāstīja par mūsu valsti, likumdošanu un regulējumu IKT jomā, kā arī to, kāpēc būtiski sadarboties. Savukārt IT Klasteris, kas piedalījās forumā, norādīja, ka pašreiz nozares pieaugums gadā mērāms 30%, bet vēl par 10% pieaug kompāniju skaits, kas nodarbojas IKT. Būtiski, ka šī joma spēj uzrādīt tik labus rādītājus, jo Latvijā ir viens no pieejamākajiem un ātrākajiem platjoslas internetiem ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē, kā

arī būtisks darbs tiek ieguldīts, attīstot dažādas inovācijas. Mūsu valsti IKT nedēļā kopumā pārstāv deviņi dažādi nozares uzņēmumi.

Foruma noslēgumā tika parakstīts sadarbības memorands starp trīs valstīm, kur Latviju pārstāvēja IT Klasteris, Kazahstānu – Tirdzniecības un rūpniecības kamera, bet Zviedriju RISE pētniecības institūts. Dokuments paredz atbalstu biznesam un attīstībai, pastiprinātu sadarbību IKT jomā, kā arī dalīšanos ar informāciju un pieredzi. “Parakstītais sadarbības memorands nostiprinās ciešākas attiecības starp biznesu atbalstošajām organizācijām un uzņēmējiem, kas pavērs durvis dažādu IT projektu īstenošanai. Latvijas IT klastera biedru kompetence ļauj pretendēt uz nozīmīgiem ārvalstu projektiem, tai skaitā arī Kazahstānas tirgū, kurā nepieciešami dažādi e-pārvaldes, elektronisko dokumentu aprites un uzraudzības, kā arī citi risinājumi,” norāda Latvijas IT klastera valdes loceklis un IT uzņēmuma “Squalio” valdes loceklis Gatis Ošs.

Latvijas delegācijai vizītes ietvaros apmeklēja vairākus Expo 2017 paviljonus, tostarp arī Kazahstānas, kā arī tikās ar atbildīgo ministriju, Astanas pašvaldības un biznesa asociāciju pārstāvjiem.

Join our miling list! Don't miss other exciting stories!

bottom of page