top of page

Vācijas - Baltijas digitalizācijas konference Minhenē

Oktobrī divi klastera biedru uzņēmumi, Squalio un Tilde, devās uz Minheni, lai apmeklētu otro Vācijas – Baltijas konferenci, ar mērķi dalīties labajā praksē un zināšanās, kā arī veidot jaunu kontaktu tīklu. Galvenā uzmanība konferencē tika pievērsta tēmām - e-veselība, ilgtspējīga mobilitāte viedā pilsētā un kiberdrošība.


Piedaloties foruma paneļdiskusijā ar Bavārijas un Lietuvas ministriem, Latvijas ekonimikas ministrs Jānis Vitenbergs klātienes auditorijai, stāstīja par latviešu uzņēmumu izstrādātajiem risinājumiem, tostarp arī minot mūsu biedru uzņēmumus Tilde un Squalio.


Baltijas valstis ir spējīgas spēlēt spēcīgu lomu pasaules līmenī digitalizācijas jomā. 5G tīkls, plašs interneta pārklājums un tiešsaistē pieejami daudzi administratīvie pakalpojumi – šie faktori raksturo Baltijas valstu veiksmīgo tehnoloģiju kopainu. Baltijas valstis ir ideālas testa laboratorijas e-pārvaldībai, IT drošībai, blokķēdei un daudzām citām digitālajām izstrādnēm, kas, visticamāk, veidos mūsu pasauli tuvākā un tālākā nākotnē. Savukārt, Vācija ir viens no lielākajiem IT tirgiem Eiropā, kas investē šīs nozares attīstībā. Vācija ir galvenais Baltijas pakalpojumu sniedzēju mērķa tirgus, un tajā pašā laikā, tā gūst ievērojamu labumu no sadarbības ar inovatījamiem Baltijas uzņēmumiem.


Konference notika šī gada 7. - 8. oktobrī, Minhenē.Pasākuma apmeklējums tika atbalstīts Latvijas IT klastera projekta "Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana" ietvaros (projekta Nr. 3.2.1.1/16/A/004) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.


Comments


Join our miling list! Don't miss other exciting stories!

bottom of page