top of page

Somijas delegācija no pilsētas Pori tiekas ar Latvijas IT klastera biedriem

23. martā Latvijas IT klastera biedriem bija iespēja klātienē tikties ar Somijas delegāciju no pilsētas Pori.


Pasākumā piedalījās uzņēmumi MAK IT, TapBox, Datamed, Flex.BI un Tilde. Somijas uzņēmumi izrādīja lielu interesi par mūsu uzņēmumu izstrādātajiem risinājumiem un to prezentācijas kalpoja kā lielisks piemērs abu valstu dažādu procesu darba kārtības salīdzināšanai. Īpašu interesi izraisīja uzņēmuma Tilde mākslīgā intelekta tulkošanas rīks, kas kopīgā darbā apvieno mākslīgo intelektu un cilvēka redakciju, radot kvalitatīvus tulkojumus.


Somijas delegāciju veidoja uzņēmumi no veselības un izglītība sektora, kā arī Pori pašvaldības pārstāvji. Delegācijas vizīti vadīja Ari Eklund, Biznesa un attīstības uzņēmuma Prizztech vadītājs. Somijas pārstāvji prezentēja Rietumsomijas Neatliekamās palīdzības dienestu mācību centru (The Emergency Services Training Centre of Western Finland), kurš kalpo kā dažādu situāciju simulators un ļauj inscinēt dažādas ārkārtas situācijas, lai attiecīgajiem dienestiem nodrošinātu pēc iespējams realitātei pietuvinātāku apmācību vidi. Savukārt, Pori pašvaldības pārstāvji prezentēja savu pilsētu, kura 2022. gadā ieguvusi jaunu moto "PORI - tava jaunā komforta zona".


Vairāk par The Emergency Services Training Centre of Western Finland ŠEIT.

Pori ŠEIT.Pasākums notika Latvijas IT klastera projekta "Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana" ietvaros (projekta Nr. 3.2.1.1/16/A/004) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.


Comments


Join our miling list! Don't miss other exciting stories!

bottom of page