top of page

Irākas lūgums atbalstīt e-pārvaldības risinājumu attīstīšanu

Ārlietu ministrija ir saņēmusi Irākas vēstniecības Varšavā lūgumu sniegt atbalstu e-pārvaldības risinājumu (e-governance program) attīstīšanai Irākā.


Irākā jau ilgstoši ir vērojama politiska un ekonomiska nestabilitāte, kā arī trausla drošības situācija, tostarp arī terorisma draudi. Irāka pieliek lielas pūles demokrātijas tradīciju attīstīšanā, bet saskaras ar būtiskiem izaicinājumiem.

Šīs valsts stabilizēšana un cīņa ar terorismu ir viena no Eiropas Savienības un ASV prioritātēm Tuvo Austrumu reģionā. Latvija ir atbalstījusi tās sabiedroto centienus Irākā kopš 2003. gada, nosūtot militārpersonas dalībai dažādās militārās operācijās Irākā, un plāno turpināt šo politiku.

Ņemot vērā Latvijas ilggadējo iesaisti Irākas drošības stiprināšanā un informācijas komunikācijas tehnoloģiju sektora prioritāro lomu valsts ekonomiskajā politikā, aicinām Jūs pārdomāt atbalsta sniegšanas un sadarbības iespējas ar Irāku e-pārvaldības jomā, kas var izpausties jebkurā ērtā un pašlaik pieejamā veidā, piemēram, izmantojot tiešsaistes risinājumus. Ārlietu ministrija ir gatava atbalstīt dialogu ar Irākas pusi par potenciālā atbalsta/sadarbības formām.

Aicinām ar tālākiem jautājumiem un komentāriem par šo jautājumu vērsties pie Iras Raciņas ira.racina@itbaltic.com

Comments


Join our miling list! Don't miss other exciting stories!

bottom of page