top of page

#DomāUzPriekšu - mākslīgā intelekta pamati

Ikvienam interesentam latviešu valodā (arī angļu) ir iespēja apgūt pasaulē Nr.1 atzīto tiešsaistes datorzinātņu studiju kursu par mākslīgo intelektu (MI) “Elements of AI” https://www.elementsofai.lv/ Studiju kursa pildīšanai nav nepieciešamas priekšzināšanas par MI vai programmēšanas prasmes. Kurss ir bezmaksas un to var uzsākt un pildīt sev ērtā laikā un tempā.


IT Izglītības fonds – Start(IT), kas ir oficiālais “Elements of AI” partneris Latvijā, ir izvirzījis mērķi kursa apguvē iesaistīt vismaz 1% Latvijas sabiedrības. Tādas valstis kā Somija (kursa autorvalsts), Zviedrija un Vācija jau tuvojas šim mērķim. Lai sasniegt mērķi, Start(IT) ir atklājuši kampaņu ar nosaukumu “Domā uz priekšu!”. Ikviens Latvijas uzņēmums, institūcija vai organizācija tiek aicināti piedalīties vispasaules iniciatīvā, kas Latvijā ir nosaukta #DomāUzPriekšu, bet globāli ir zināma kā #AIChallenge. Viss, kas uzņēmumam vai organizācijai ir jādara — 2020. gada laikā jāpiedāvā darbiniekiem, biedriem vai sadarbības partneriem iespēja uzzināt vairāk par MI, iesakot reģistrēties kursam https://www.elementsofai.lv/ Tie, kas piedalās šajā iniciatīvā, parādīsies starp tiem 500+ pasaules uzņēmumiem, organizācijām, kas jau ir pievienojušies iniciatīvai. Viss, kas ir jādara, ir jāatsūta uzņēmuma, organizācijas logo.


Vairāk informācijas ŠEIT (šī aktivitāte ir bezmaksas).


MI daži salīdzina ar elektrību, citi ar automašīnu izgudrošanu, jo tas ietekmēs mūs visus. Tieši tāpēc ir svarīgi saprast, ko jau šobrīd MI spēj un kas joprojām ir sižeti no mūsu iemīļotajām zinātniski fantastiskajām filmām.


“Elements of AI” studiju kurss ļaus saprast kāda ir MI loma tā saucamajos informācijas burbuļus, klientu karšu datu apstrādē, mūzikas rekomendācijās un autonomajās automašīnās.


Šīs zināšanas ļaus attīstīt kritisko domāšanu, lai atšķirtu patiesību no mītiem par MI. Studiju kurss ir viegli uztverams. Tā apguve prasa vidēji 25 – 30h, ko ikviens var pildīt sev brīvā laikā un savā tempā, tam nav noteikta uzsākšanas vai noslēguma laika. Kursam ir sešas daļas un 25 uzdevumi, kas sniedz ieskatu MI pamatos un metodēs. Pēc “Elements of AI” sertifikāta iegūšanas ikviens Latvijas iedzīvotājs var pieteikties arī uz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) tālākizglītības sertifikātu.


Kopš “Elements of AI” izveides 2018. gada pavasarī tam reģistrējušies 410 000 lietotāji no vairāk kā 170 valstīm. 25% no tiem, kas reģistrējušies, ir virs 45 gadiem, 40% ir sievietes. Helsinku Universitātē, kura ir viena no kursa autorēm, datorzinātņu studiju programmās par 80% pieaudzis sieviešu pieteikumu skaits.


IT Izglītības fonds – Start(IT) kopā ar RTU ir oficiālie “Elements of AI” partneri Latvijā. “Elements of AI” autori ir tehnoloģiju uzņēmums Reaktor un Helsinku Universitāte. Kursu finansē Somijas valdība Somijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē 2019. gada ietvaros. Tulkojumu ES valodās nodrošina Eiropas Komisija.


___

PIELIKUMS

Elements of AI prezentācija


Join our miling list! Don't miss other exciting stories!

bottom of page