News

2017.gada okotobrī un novembrī klastera biedri tikās, lai uzklausītu pieredzes stāstus un dalītos pieredzē par Industriju 4.0 un jaunākajām industriju digitializācijas iniciatīvām Eiropas Savienībā, un par jaunu ideju un darbības virzienu attīstīšanu uzņēmumu iekšienē. 

Renārs Jansons no "CUBE Systems" pastāstīja, kā sekmīgi iesaistīt uzņēmuma darbiniekus jaunu ideju ģenerēšanā un īstenot uzņēmuma iekšējo hakatonu no A līdz Z. "CUBE Systems" pieredze ir veiksmīga ne tikai ar to, ka šo ideju ģenerēšanas pasākumu ietvaros ir radīti jauni produkti, kuru attīstīšana tiek turpināta, bet arī vairāk kā puse uzņēmuma darbinieku brīvprātīgi izvēlējās pavadīt nedēļas nogali jaunu produktu radīšanā. 

Savukārt ar pieredzi dalījas pieaicinātais eksperts Jānis Palkavnieks no viena no Latvijas pieredzējušakajiem IT nozares uzņēmumiem - "Draugiem Group". Uzņēmumā ir ļoti attīstīta inovāciju un jaunu uzņēmumu veidošanas kultūra, un Jānis klastera biedrus iapazīstināja ar uzņēmuma principiem par to, kurā brīdī tiek pieņemts lēmums no idejas veidot uzņēmumu un kurā brīdī tiek izvērtēta jaunā uzņēmuma veiksme vai neveiksme. Grupa ir “izaudzinājusi” virkni veiksmīgu inovāciju startup-us kā Mapon, Istabai, Vendon, kā arī ar IT nozari it kā tieši nesaistīto Printful ar ievērojamu biznesu ASV.