News

LIKTA gadskārtējam konkursam “Platīna pele 2015” šogad tika iesniegti 48 pieteikumi piecās pamatkategorijās. Labākos IKT projektus vērtēja neatkarīga žūrija, kuras sastāvā bija gan nozares, gan valsts pārvaldes un mediju eksperti, balsojumā iesaistījās arī sabiedrība. 

LAUREĀTI:​

Kategorijās “E–pārvaldes risinājumi, E–pakalpojumi sabiedrībai” balvu “Platīna pele 2015” saņēma risinājums “Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa” (EANG), ko izstrādāja AS “Exigen Services Latvia” pēc Valsts ieņēmumu dienesta pasūtījuma. EANG aizstāj papīra algas grāmatiņas, pilnībā izslēdzot tās no aprites. Šo VID e–pakalpojumu izmanto ikviens darba ņēmējs un darba devējs Latvijā.

Kategorijā “Risinājumi biznesam” balvu “Platīna pele 2015” saņēma SIA “Lursoft IT” risinājums “Klientu portfeļa API playground”. Tas ļauj ikvienam pārlūkā izmēģināt visas Klientu portfeļa monitoringa API iespējas un atvieglot integrācijas izstrādes procesu.

Kategorijā “Mobilās lietotnes” par uzvarētāju atzīta mobilā lietotne Kadastrs.lv – “Kadastrs Tavā kabatā”, ko pēc Valsts zemes dienesta pasūtījuma izstrādāja SIA “Visma Consulting”. Lietotne padarījusi kadastra datus pieejamākus – paplašināts publiski pieejamais datu un informācijas apjoms.

Par veiksmīgāko eParaksta integrācijas risinājumu atzīts AS “RIX Technologies” izstrādātais projekts “Dokumentu un satura pārvaldības risinājums Namejs”. Risinājums ir dokumentu un satura pārvaldības sistēma, kurā vienlaikus vienā vidē var strādāt vairākas organizācijas un iestādes.

Par labāko e–skolotāju tika atzīts Auces vidusskolas informātikas skolotājs un direktora vietnieks IT jautājumos Frids Sarcevičs. Viņš skolai veltījis visu savu darba mūžu un pieredzi – apmācījis vairākus tūkstošus skolēnu un skolotāju, Latvijā un ārvalstīs ir novadījis vairākus simtus IT seminārus un kursus, kā arī radījis jaunus IT resursus ar nozīmīgu mērķi – attīstīt lietotāju e–prasmes un uzlabot Latvijas izglītības sistēmu kopumā.

Šīs kategorijas partneris – Sabiedrība “Tilde” – labākajam e–skolotājam piešķirs naudas prēmiju; prēmijas fonds ir 2 000 EUR (ietverot nodokļus).

Savu speciālbalvu labākajam e–skolotājam piešķīra UNESCO Latvija Nacionālā komisija, apbalvojot Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas informātikas skolotāju un laborantu Māri Purviņu.

Tika piešķirtas vēl vairākas speciālbalvas. 

“Lattelecom” savu speciālbalvu par efektīvāko e–vides risinājumu biznesam pasniedza Valsts zemes dienestam par mobilo lietotni kadastrs.lv –“Kadastrs tavā kabatā!” Juris Gulbis, “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs: „Izveidojot šo mobilos lietotni, Valsts zemes dienests būtiski uzlabojis pieejamību informācijai par nekust​amo īpašumu. Svarīgākais, ka kadastra informācija tagad ir pieejama jebkurā vietā un ērtā veidā visur, kur ir internets. Tas ir būtisks ieguvums kā nozares profesionāļiem, tā arī jebkuram cilvēkam. Ar šīs lietotnes izveidi Valsts zemes dienests veicina pozitīvu tendenci – valstij pieejamās informācijas un datu bāzu pieejamību.” 

LMT speciālbalvu saņēma AS “RIX Technologies” izstrādātais projekts mobilā lietotne “Rundale Palace”. Tā piedāvā izzināt Rundāles pili no Aizspogulijas, kas ir kā alternatīvs skats uz 12 pils interjeriem ar tās direktora Imanta Lancmaņa video stāstījumu. Juris Binde, LMT prezidents: “Rundāles pils muzejs" sadarbībā ar “Rix Technologies” ir izveidojuši aizraujošu multimediju gidu Rundāles pils apskatei, pilnā mērā izmantojot viedo tehnoloģiju sniegtās iespējas un apzinoties sabiedrības pieprasījumu pēc mobilā satura – informācijas pieejamības īstajā vietā un īstajā laikā. Tieši tāpēc “Rundale Palace” mobilā lietotne ir kļuvusi par tik populāru rīku starp muzeja apmeklētājiem, bagātinot muzeja apskates pieredzi. Esmu gandarīts LMT speciālbalvu – planšetdatoru – pasniegt Rundāles pils muzejam un novēlu neapstāties pie sasniegtā, palīdzot mūsu valsts  kultūrai un vēsturei kļūt tuvākai, pazīstamākai un saprotamākai ikvienam interesentam.” 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) speciālbalvu saņēma SIA “Mērniecības datu centrs” izstrādātais projekts biznesa risinājumu kategorijā – “Topo​grāfija.lv”. “Uzņēmuma produkts – dažādas kartes, kas pieejamas tīmeklī, kas sākotnēji plānots šauram lietotāju lokam, kļuvis par pieprasītu un lietotu produktu arī uzņēmēju vidū, veicinot pieeju kvalitatīvai un noderīgai informācijai, kas palīdz uzņēmumiem attīstīties. Produkts ar daudzpakāpju ietekmi!” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš. 

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) speciālbalvu saņēma SIA “Cube Systems” izstrādātais projekts biznesa risinājumu kategorijā – “LG Electronics pārdošanas uzdevumu pārvaldības sistēma”. Risinājums ir specializēts vadības rīks LG Electronics pārdošanas speciālistu resursu plānošanai, darba uzdevumu izveidei, izpildei un automatizētai izpildes datu apkopošanai. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) speciālbalvu saņēma Uzņēmumu reģistra (UR) izstrādātais projekts “Atvērtie dati”. Projekta mērķis – padarīt juridisko personu reģistrācijas datus pieejamus ikvienam, turklāt – bez maksas. UR internetā publicējis atvērto datu failu saprotamā un strukturētā veidā. 

Portāla “Delfi.lv” simpātiju balvas, ko noteica portāla lasītāju balsojums, kategorijā “Labākais e–skolotājs” saņēma Frids Sarcevičs, kategorijā “Mobilās lietotnes” – lietotne Kadastrs.lv, kategorijā “Risinājumi biznesam” – “LG Electronics pārdošanas speciālistu uzdevumu pārvaldības sistēma”, kategorijās “E–pārvaldes risinājumi, E–pakalpojumi sabiedrībai” –“Izpildu lietu reģistra elektronisko izsoļu vietne”, kategorijā “Veiksmīgākais eParaksta integrācijas risinājums” –“Informācijas sistēma JUNDA”. Elektronisko izsoļu vietne ir valsts informācijas sistēma, ko uztur Tiesu administrācija, un tā domāta zvērinātu tiesu izpildītāju un maksātnespējas procesa administratoru rīkoto izsoļu nodrošināšanai. Savukārt Informācijas sistēma JUNDA ir pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” laboratoriju informācijas sistēma.


Konferences galvenie partneri ir Latvijas Mobilais Telefons, Microsoft Latvia un Lattelecom, partneris LVRTC. Balvas "Platīna Pele 2015" partneri ir LVRTC un TILDE. Galvenais informatīvais partneris – portāls Delfi.lv un partneri – ziņu aģentūra "LETA", tehnoloģiju portāls Kursors.lv, Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Papildus informācija LIKTA mājas lapā

Raksts sagatavots un ievietots ERAF projekta "IT KVAP – Informācijas tehnoloģiju klastera vēstniecības, akadēmija, platformas” (Projekta ID KAP/2.3.2.3.0/12/01/002, Līguma Nr L-KAP-12-0008) ietvaros. Vairāk par projektu >> 

eraf_vizualas_identitate_2014.jpg